top of page
G20_city.png

CELE

CELE PROJEKTÓW .

Ogólnie rzecz biorąc, projekt ma na celu zaangażowanie władz lokalnych, które są odpowiedzialne za szereg usług środowiskowych związanych z hałasem lub zanieczyszczeniem powietrza, utylizacją odpadów, edukacją i ochroną konsumentów lub planowaniem miejskim, które bezpośrednio wpływają na zdrowie lokalnych mieszkańców i wpływają na środowisko.

Konkretnym celem projektu jest umożliwienie pracownikom władz lokalnych i liderom organizacji pozarządowych angażowania się w zmiany, rozwijania zielonych umiejętności sektorowych oraz rozwijania umiejętności przywódczych, kreatywności, rozwoju społeczno-edukacyjnego i zawodowego poprzez działania władz lokalnych i organizacji pozarządowych. Jego szczegółowymi celami są pomoc tym grupom docelowym w pozostawaniu na bieżąco z nauką i polityką na poziomie UE, a także podnoszenie ich kompetencji w różnych sektorach związanych ze zrównoważonym rozwojem poprzez poprawę i rozszerzenie podaży wysokiej jakości możliwości uczenia się dla dorosłych w perspektywie uczenia się przez całe życie.

W ramach EGD4cities opracowana zostanie Metodologia oceny waloryzacji / tworzenia lokalnych polityk Europejskiego Zielonego Ładu (IO1) w celu zwiększenia roli personelu władz lokalnych w zakresie pomocy w zakresie zmian klimatycznych. Partnerstwo stworzy również „Kurs na rzecz transformacji w zakresie EGD4cities” (IO2) w celu zwiększenia i pogłębienia wiedzy i kompetencji pracowników władz lokalnych pracujących na stanowiskach decyzyjnych w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatycznym na szczeblu lokalnym.

Co więcej, filmy „Peer to Peer Success Stories” (IO3) będą odgrywać ważną rolę we wdrażaniu projektu, ponieważ będą motywować grupę docelową, zachęcać do zmiany  postaw i przyjęcia nowego sposobu myślenia, inspirować ludzi i organizacje do zaangażowania się i zachęcania do zrównoważonych zachowań.

 

Jako ostatnie działanie, partnerstwo ma na celu opracowanie „Wirtualnego Think Tanku” (IO4), w którym informacje i zasoby dotyczące działań środowiskowych na poziomie lokalnym oraz możliwości szkoleniowych będą udostępniane w celu zwiększenia zdolności i umiejętności interesariuszy do obsługi każdy indywidualny wniosek o pomoc i doradztwo w sektorze środowiska i zmian klimatycznych.

 

W rezultacie projekt ma przynieść wyraźne i namacalne korzyści dla wszystkich zaangażowanych stron zainteresowanych poprzez wspieranie trwałego doskonalenia ich podstawowych umiejętności i kompetencji w zakresie przywództwa, obywatelstwa, zielonych działań i zmiany społecznej dla środowiska, regionów i społeczności lokalnych. Ponadto EGD4cities będzie promować dobrostan obywateli, zapewniając spójną odpowiedź na wyzwania stojące przed sektorem ochrony środowiska poprzez uzupełnianie i dodawanie wartości do istniejących inicjatyw. Konsorcjum deklaruje, że projekt EGD4cities będzie miał zarówno międzynarodowy, jak i lokalny wpływ na spójność społeczną, integrację i włączenie społeczne, przynosząc korzyści i większe możliwości dla wszystkich.

bottom of page